Koçluk Alanları

Kariyer Koçluğu

Kişisel Gelişim Koçluğu

Öğrenci Koçluğu

Koçluk Okulları

Adler International Central Europe (Professional Coaching)

Şehir

İzmir

Özge Uyar

Profesyonel Koç

Andre Gide’ ın ifadesiyle, “Kıyıyı gözden kaybetmeye cesaret edemeyen insan yeni okyanuslar keşfedemezmiş” diyerek ve inanarak, 18 yıllık kurumsal kariyerini sonlandırmış ve bireylerin değişim yolculuklarında yanlarında yer alarak yarattığı bireysel dokunuşun kendisini daha mutlu ve motive ettiğini fark etmiş, koçluk mesleğinde ilerlemeyi seçmiştir.

 

9 Eylül Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler bölümünden mezun olduktan sonra 1996 yılında çalışma hayatına Arçelik’te İnsan Kaynaklarında başlamış ve insan, ilişkiler, iletişim odağında kariyerine Opet ve Tüpraş’ ta yönetici pozisyonlarında devam etmiştir.

 

Kariyerinin ilk 10 yılında yönetici pozisyonunda olmayı hedefleyip ulaştıktan sonra devam eden bölümünde aslında iyi dinleyen anlayan ve geliştiren koç gibi yönetici / lider olmanın ne kadar önemli ve değerli olduğu konusunda farkındalıklar yaşamış ve bu farkındalıklarla yoluna devam etmeyi seçmiştir.

 

Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) onaylı ADLER temel koçluk eğitimlerini 2013 yılında tamamlamış ve kendini keşfetmek, özünü fark etmek ve derinleşmek isteyen bireyler ve değerlerini keşfetmiş, kendi seçimleri doğrultusunda hayatını yönetebilen insan kaynağı ile hedeflerini hayata geçirmek isteyen kurumlar için kurumsal profesyonel koçluk yapmak, temel amaçlarından birisidir.

 

Ağırlıklı olarak hayatlarında yeni bir döneme giren (terfi, iş değişikliği, kariyer değişikliği; öğrencilikten iş hayatına geçiş gibi) profesyoneller ve öğrencilerle yöneticilik, liderlik ve kariyer koçluğu çalışmaları yapmaktadır. Aynı zamanda koçluk deneyimini, sosyal sorumluluk hizmetiyle birleştirmek amacıyla ICF ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ortak projelerinde ve Değişim Liderleri Derneği Kıvılcımlar Projesi kapsamında gençlere gelişimlerinde profesyonel koç olarak destek olmuş, TurkishWin projelerinde yer almıştır.

 

Kadın olmak, özünü ve kendini keşfetmek, sonrasında ifade etmek, önce kendine sonrasında içinde bulunduğu ve etkilediği ortamlara liderlik etmek, “Coming Into Your Own-CIYO (Öze Dönüş) programlarına katılımlarından elde ettiği önemli kazanımlardandır. Bu kazanımını CIYO ve FLIA programlarında eğitmenlik yaparak paylaşmakta ve yaygınlaştırmaktadır.

 

Koçluk mesleğinin yanında, içindeki girişimcilik potansiyelini, gıda sektöründe butik bir tuz markası altında hayata geçirmiştir. Markaya, online satış sitesi, sosyal medya ve farklı yeniliklerin yönetimi, konularında iş geliştirme danışmanlığı da yapmaktadır.

 

Evli ve bir kızı olan Özge’nin, bedenine karşı sorumluluklarını yerine getirdiğini hissettiren spor, pilates; renklerle, çizgilerle, fırça dokunuşlarıyla mobil uygulamalarda resimler yaratmak, mutfakta olmak, pratik sağlıklı yiyecekler hazırlamak, yaşantısının içinde hep var olan, enerji veren ve kendini ifade ettiği hobileri olmuştur.