Koçluk Alanları

Kariyer Koçluğu

Kişisel Gelişim Koçluğu

Öğrenci Koçluğu

Şehir

İstanbul

Nilüfer Birdal

Profesyonel Koç

Koçluk eğitimini ICF akredite Adler International’dan alan Nilüfer Birdal, kariyer koçluğu, kişisel gelişim koçluğu ve öğrenci koçluğu alanlarında bireylere hizmet vermektedir. Coachzone markası altında verdiği profesyonel koçluk hizmetinin yanı sıra; Yönetim ve İnsan Kaynakları alanında danışmanlıklar vermektedir.

 

1990 yılında Almanya Frankfurt Simens’te İş Planlama Uzmanı olarak iş hayatına başlayan Nilüfer, daha sonra yurda dönerek AEG ETİ’de Üretim Planlama bölümünde iş geliştirme ekibini kurmuş ve yönetmiştir. SAP Yazılımının Türkiye’ye gelmesiyle birlikte, SAP Türkiye şirketinde yazılım danışmanı olarak çalışmaya başlamıştır. Aynı şirket bünyesinde ddanışmanlık yöneticisi olarak çok sayıda SAP projesine liderlik etmiştir. Yazılım ve iş projeleri gibi alanlarda bilgi ve tecrübe edindikten sonra, kendi danışmanlık şirketi ICC Danışmanlık’ı kurarak Türkiye’nin yanı sıra Avrupa ve Amerika’da danışmanlık hizmetleri verecek şekilde danışmanlık şirketini büyütmüştür. 2005 yılında bir otomotiv yan sanayi şirketi olan Delphi’ye girerek sırasıyla IT, Satınalma ve İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevlerini üstlenmiş, yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. 2014 yılında Vaillant Group şirketine geçerek İnsan Kaynakları ve İdari İşler Direktörlüğü görevini, İcra Kurulu üyeliğiyle birlikte  yürütmüştür. Birçok şirket ve sektörde, çok sayıda süreç ve yapısal geliştirme görevlerini icra ettikten sonra, danışmanlık ve koçluk faaliyetleriyle iş hayatında yepyeni bir sayfa açmıştır. Böylece kurumlardaki iş ve insan yönetimi tecrübesini danışmanlık ve koçluk alanlarına taşıyabilmektedir.

 

Avusturya Kız Lisesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Nilüfer, çok iyi derecede Almanca ve İngilizce bilmektedir. Farklı kültürlere büyük ilgisi olan Nilüfer, bir topluluğa fayda sağlayan, çeşitliliği destekleyen çözümler üretmenin yanı sıra, bireylerin farkındalığına destek olma, onlara kişisel gelişimlerine eşlik etmekten büyük keyif almaktadır. Kızının ‘her yeni yaşında yeni bir ülke’ keşfetmesi planına uygun birlikte yaptıkları seyahatlerden; hobileri olan heykel, fotoğraf ve yazma tutkusuna zaman ayırmaktan büyük mutluluk duymaktadır. İnsan Kaynakları ve Yönetim konularında makaleler yazmaya; “Kurumsaldan Mezun” Instagram sayfasında ‘Kurumsaldan sonra da hayat var’ başlığı altında şahsi yaşam tecrübesini ilgilenenlerle paylaşmaktadır.