Koçluk Alanları

Girişimcilik Koçluğu

Öğrenci Koçluğu

Liderlik Koçluğu

Kariyer Koçluğu

Yönetici Koçluğu

Takım Koçluğu

Koçluk Okulları

Adler International Central Europe (Professional Coaching)

Şehir

Antalya

Şafak Aktosun Yılmaz

Profesyonel Koç

Koçluk kariyerine ilk başladığında : “Değerlerimizdir aslında bizi biz yapan ve ruhumuzun parmak izleridir neyi neden yaptığımıza anlam katan“ sözleriyle ilk farkındalığını yaşadığını dile getiren Yılmaz; aslında aile, dürüstlük, yaratıcılık ve başarı değerlerinin en üstte var olduğunu ve attığı her adımda bu farkındalıkla hareket ettiğinde daha güçlü bir anne – eş – evlat – dost – iş kadını olarak ilerlediğini dile getiren Yılmaz, kariyerinde bugün güçlü çözüm ortakları ve işlerini heyecanla yapan takım arkadaşlarıyla beraber bireylere ve kurumsal şirketlere eğitim, danışmanlık ve koçluk hizmetleri sunmaktadır. Ayrıca ebeveyn-çocuk iletişimi-yaratıcı drama konusunda okullarla beraber ortak projeler yürütmektedir.

 

Eğitim Uzmanı ve Profesyonel Koç olan Şafak Aktosun Yılmaz, İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde öğrenmeye devam etmekle beraber öncesinde 2006 yılında Selçuk Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Üniversitenin en etkin ve kurucularından olduğu Girişimcilik ve Kariyer Topluluğu’nda 3 yıl Organizasyon Yöneticiliği yaptı. Ve Organizasyonel Yönetimlerde derinleşerek MBA eğitimini tamamladı.

 

İş dünyasının aktörlerini ağırlarken aktif geçirdiği öğrencilik yıllarından çok şey öğrendiğini ifade eden Yılmaz, benzer tecrübeler edinmeleri için farkındalığı yüksek öğrencilerle beraber bir çok üniversitede sosyal sorumluluk bilinciyle yaratıcı projeler yürütmektedir.

 

Finans yönetimi ile kariyerine başlayıp Koç Grubu banka çalışmaları ve saha satışları ile CRM-Satış & Pazarlama alanında tecrübe kazandı. Ardından enerji sektöründe Dış Ticaret & Satış-Pazarlama Uzmanı olarak danışmanlık yaptı. Sonrasında özel bir eğitim şirketinde, kurumsal birimde şirket analizleri & eğitimler & kurumsal koçluk alanlarında danışmanlık yaptı.

 

Koçluk kariyerine ICF (ınternational Coach Federation) akredite ADLER International Learnıng Central Europe ile başlayan Yılmaz, 12 yıllık profesyonel iş hayatında edindiği tecrübe ve bilgi birikimleriyle MBS Evreka Akademi ‘sini kurdu. Yılmaz için koçluk, insanoğluna sunulan yaşam seçeneklerden ibaretse aslında yapılan her seçimde değerlere; ruh-beden-zihin bütünlüğüyle hareket edildiğinde kendine(özüne); fark eden – öğrenen – gelişen – değişen bireyler olduğunda da yaratılış amacına hizmet ederek ilerlemektir.

 

“ Ne yöne gidersen git, -doğu, batı, kuzey ya da güney-çıktığın her yolculuğu içine doğru bir seyahat olarak düşün! Kendi içine yolculuk eden kişi, sonunda arzı dolaşır. ”

 

Mevlana’nın hocası Şems-i Tebrizi’nin bu derin sözü ve çok etkilendiği Mevlana’nın bilge kitabı “Mesnevi “ yoluna ışık tutmuş ve “Kişinin kendi keşfindeki (evreka) yolculuğuna derin ve bilge bir koç olarak tanıklık etmek “ ana hedefi olmuştur.

 

Evli ve 1 kız çocuğu annesidir.