Koçluk Alanları

Değişim Koçluğu

Girişimcilik Koçluğu

Kariyer Koçluğu

Kişisel Gelişim Koçluğu

Liderlik Koçluğu

Yıldız Koçluğu

Yönetici Koçluğu

Öğrenci Koçluğu

Yaşam Koçluğu

Medikal Koçluk

Koçluk Okulları

Adler International Central Europe (Professional Coaching)

Şehir

İstanbul

Mehmet Altıoklar, ACC, ACPC

Profesyonel Koç

Mehmet Altıoklar ICF (International Coach Federation) üyesi, ICF akredite Adler International Learning mezunu, ACPC ünvanlı bir profesyonel koçtur.

 

Altıoklar’ın danışanları kurumsal yöneticiler, profesyoneller, kariyer seçimi, değişikliği veya girişimcilik arifesindeki bireyler, gerçek karakterleri ve üstlendikleri rollere ait karakterler arasında bocalayan aktörler ve yaşamlarında amaç, anlam ve doyum arayan kişilerdir. Altıoklar’ın koçluk mottosu kendi koçluk modelini yansıtmaktadır: “Kendi hikayenizin/hayatınızın kahramanı olun”.

Altıoklar’ın koçluk ile ilgili aldığı eğitimler ve yaptığı çalışmalar aşağıdadır:

 

Eğitimler:

 • Adler International Learning temel koçluk eğitiminden sonra (15 gün / 3 ay, 96 saat) ileri derece koçluk eğitimi olan Adler Practicum eğitimi (9 ay).
 • Medical Coaching Institute’a ait Medikal Koçluk eğitimi; yaşamında ciddi sağlık sorunu yaşayanlara, bir krizle karşılaşanlara ve yakınlarına süreci yönetmeleri ve güç kazanmalarına yönelik koçluk. (67.5 saat)
 • CTI Koçluk Okulu-Alchemy; eğitim tasarlama ve fasilitasyon eğitimi (16 saat)
 • EMCC-Transaksiyonel Analiz: Pozitif psikolojinin temelini oluşturan Eric Berne’in geliştirdiği ve koçlukta çokça yararlanılan psikoloji akımı (32 saat)
 • EMCC-Koçlukta Süpervizyon-Prof. Peter Hawkins; Koçlara süpervizyon ve mentorluk hizmeti verebilme yetkinliği. (24 saat)
 • Erickson Koçluk Okulu-Bütünsel Spiral Dinamikler; Bireylerin kendilerinin ve organizasyonlarının evrimsel harita içinde nerede oldukları ve bu döngülerin dinamikleri. Bu metod, özellikle değişim, gelişim, dönüşüm koçluğunu zenginleştiren araçlar barındırmaktadır. (24 saat)
 • As Leader kurumuna ait Leadership Journey Programı Eğitimcinin Eğitimi; Kadim Kızılderili bilgeliği ile günümüz liderlik teori ve pratiklerini harmanlamış, üst düzey yöneticiler için liderlik eğitimi (32 saat).

 

Çalışmalar:

 • 336 saat Koçluk/Mentor koçluk deneyimi
 • Kurumsal Referanslara Örnekler: Yıldız Holding, Betek Filli Boya, LC Waikiki, Arçelik, İş Bankası, OGAD (Otizm Güçlü Aile Derneği), Dreamstalk, Nicole Restaurantları, Kraft Oyunculuk okulu, Shift Strateji ve Danışmanlık, Vefa Grubu, ÇYDD (Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği), ÖRAV (Öğretmen Akademisi Vakfı)
 • Konular: Leadership Journey, Harita Liderlik, İlham Veren Liderlik, Katılımcı Liderlere Bireysel / Grup Koçluğu, Yönetim Becerileri, Müşteri Odaklı Yaklaşım, Sosyal Stiller, Mentor Koçluk, Medikal Koçluk Eğitimi ve mezunlarına yönelik mentorluk
 • Geliştirdiği Atölye Çalışmaları: Kendi Hayatınızın Kahramanı Olun, Hikaye Anlatımı
 • Uluslararası Medikal koçluk eğitimlerinde ulusal ve uluslararası yardımcı fasilitasyon ve mentorluk. Merkezi İsrail’de olan MCI’ın (Medical Coaching Institute) Türkiye temsilciliği.

 

 

Altıoklar, eğitim ve koçluk kariyerini, çokça öncesindeki kurumsal yöneticilik, girişimcilik ve profesyonel spor kariyerlerindeki deneyimlerle beslemek ve zenginleştirmektedir. 16 yılı medya, sinema, televizyon sektörlerinde olmak üzere toplam 25 yıllık iş hayatında üst düzey (CEO) yöneticilikten girişimciliğe farklı pozisyonlarda ve yapılardaki liderliği sırasında pek çok başarıya imza atmıştır. Cineplex Odeon ve AFM sinemaları, CEO olduğu dönemde Türkiye’de sektörünün öncüsü oldu, AFM sinemaları İMKB’de halka arz edildi. 2005’de kendi yapım şirketini kuran Altıoklar, 5 adet uzun metraj filmi, 900 bölüm üzerinde dizi film yapımı gerçekleştirdi. FİYAB (Film Yapımcıları Meslek Birliği), TFA (Türkiye Film Akademisi) gibi örgütlerde başkan yardımcılığı yaptı. Altıoklar, takım oyunculuğu ve liderliğini iş yaşamından önce ilk olarak profesyonel spor kariyerinde deneyimledi. Galatasaray Spor Kulübü Basketbol alt yapısında yetişen Altıoklar, 1985 ve 1986 yıllarında iki yıl üst üste şampiyon olan ve ilk Cumhurbaşkanlığı kupasını kazanan Galatasaray Basketbol A takımının 2. kaptanlığını yaptı. Yıldızlar ve Gençlerde 10 kez milli formayı giydi.

 

Mehmet Altıoklar, Galatasaray Lisesi, İTÜ Bilgisayar Mühendisliği ve Koç Üniversitesi Executive MBA mezunudur. Çok iyi derecede İngilizce ve Fransızca ile temel seviyede İspanyolca konuşan Altıoklar, boş zamanlarında keşif, yaratıcılık, merkezde olma, özgürlük değerlerini seyahat, sinema, okumak/yazmak, spor, Tai Chi ile değerlendirmektedir.