Koçluk Alanları

Liderlik Koçluğu

Takım Koçluğu

Yönetici Koçluğu

Kadına Özel Koçluk

Değişim Koçluğu

Koçluk Okulları

Adler International Learning (Professional Coaching),
Adler International Learning (Practicum),
CRR Global (Organization and Relationship Systems Coaching),
Posi-TRAK Coaching

Şehir

İstanbul

Burcu Yalman, PCC, ACPC

Kurucu

Burcu Yalman değişim, gelişim ve liderlik konularında bireylere ve kurumlara bireysel koçluk, takım koçluğu, eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir. International Coach Federation (ICF) tarafından Professional Certified Coach (PCC) sertifikalı, 2300 saati aşkın koçluk seansı olan Burcu Yalman, profesyonel koçluk ve takım koçluğu eğitiminlerini Adler International’dan, ilişki sistemleri koçluğu eğitimini ise Organisation and Relationship Systems Coaching (ORSC)‘tan almıştır. Adler Learning CE’nin eğitmen ve koç ekibinde yer alan Yalman, son 6 yıldır girişimleri Beyond Coaching ve Coachzone markaları altında profesyonel koçluk ve eğitmenlik hizmetlerine devam etmekte, aynı zamanda Fransız Pluribus şirketinin Türkiye temsilcisi olarak kurumlarda çeşitlilik ve katılımcı liderlik yaklaşımı (diversity & inclusion) konularında çalışmalar yapmaktadır.

 

Hayatında bir kadının geçirebileceği pek çok farklı evreyi (profesyonel yöneticilik, full-time annelik, girişimcilik, kariyer değişikliği, coğrafya değişikliği) yaşayan Yalman, bu deneyimleri ışığında bir sosyal misyon bilinci ile “Kadın ve Liderlik” ve “İşte Eşitlik” alanlarında çalışmalar yapmaktadır. ABD’li Ashland Institute’un 20 yıla yakın bir süredir verdiği kadına yönelik kişisel liderlik programı “Coming Into Your Own”u (“Öze Dönüş”) Türkiye fakülte lideri olarak liderlik konusunda kadın yöneticilerini geliştirmek isteyen kurumlarla ve kendilerini gerçekleştirmeyi arzulayan çeşitli profillerdeki kadınlarla buluşturmaktadır.

 

Kariyerine 1995 yılında Dünya Bankası’nda (Washington DC) özelleştirme ve özel sektör geliştirme uzmanı olarak başlayan Yalman, 15 yıllık kurumsal finansman ve yatırım bankacılığı kariyeri boyunca birçok yerli ve çokuluslu finans kuruluşunun yurtiçi ve yurtdışı operasyonlarında yöneticilik yapmış, kurucusu olduğu Fora Kurumsal Finans Danışmanlık firması çatısı altında KOBİ’lere iş geliştirme, yatırım ve finansman alanlarında danışmanlık hizmeti vermiştir. Çalışma hayatı boyunca Türkiye, ABD, Pakistan, Sri Lanka, Ürdün, Mısır, Romanya, Bulgaristan, Macaristan ve Kazakistan gibi çeşitli ülkelerde kısa ve uzun vadeli kurumsal finansman ve iş/strateji danışmanlığı projelerinde görev almıştır. Yalman’ın yönetici ve liderlik koçluk hizmetleri, şirketlerde yönetim ve icra kurullarına (yönetim kurulu başkanı, üyeleri, CEO, genel müdür, GMY ve direktör) yönelik olmakla birlikte ağırlıklı olarak şu sektörlerde faaliyet gösteren kurumları içermektedir: banka, finans, telekomünikasyon, medya, FMCG, dayanıklı tüketim ürünleri, gıda, holding, otomotiv, turizm gibi çeşitli hizmet ve üretim sektörlerinden yerli / yabancı kurumlar.

 

Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra işletme yüksek lisans derecesini (MBA) George Washington Üniversitesi’nde tamamlayan Burcu Yalman, İngilizce ve Fransızca bilmektedir. İki çocuk annesi olan Yalman, özgürlük ve keşif değerlerini doğada koşu, seyahat, yelken ile yoga/meditasyon ve kitap okumayla yaşatmaktadır.